CSALÁDIHÁZ TERVEZÉS, ÉPÍTÉS ELFOGLALT EMBEREKNEK
azoknak, akik szeretnének, de nem tudnak a kőműves sarkában állni

AKTÍVAN PASSZÍV HÁZAK

 

Aktívan PASSZíV házak

A passzívházak új minősége jön létre, amikor egy tökéletesen megtervezett PASSZíVház megtermeli a saját energiaigényét. Merthogy energia egy passzívházhoz is kell, mégha kevés is. Ezt az energiaigényt érdemes helyben kielégiteni, és ezt a házat már PASSZIVHÁZ PLUSZ néven nevezhetjük. He ennél is..


jobbat szeretnénk, akkor PASSZIVHÁZ PRÉMIUM-ról beszélünk, mert  ház többet termel, mint amit fel tud használni.

HÓESÉS JÚLIUSBAN?

 

Hóesés júliusban?

Ez eddig elképzelhető volt nálunk is, bármelyik építkezésünkön. Ez nem vicc, és nem is volt ritka. Hogy hogyan jutottunk el oda, hogy már teríti be fehér lepel az építkezéseinket, máris elmondom.
Megoszlanak a vélemények, hogy most válság, recesszió, átrendeződés vagy mi zajlik a világgazdaságban.Azt már tudjuk, hogy begyűrűzött hozzánk is, mint minden, amire azt mondták, hogy minket nem fog érinteni.


Vállalkozó barátaimmal tanakodtunk akkor, mikor a politikusaink még a rózsaszín képet festették úgy 2008 körül, hogyan reagáljunk a veszélyesnek tűnő folyamatokra. Egyetértettünk abban, hogy fel kell készülni a válság utáni rohamra, amikor a minőségi ügyfelek az elhalasztott beruházásaikat elindítják.


Az én vízióm az volt, hogy továbbra is fognak építkezni az emberek, de sokkal igényesebben és magasabb követelményeket támasztva.

Ezért minden lehetséges technológiai és műszaki fejlesztés lehetőségét megvizsgáltam. Ugyanis a piacon azt tapasztaltam, hogy mindenki leépít, kapacitást csökkent, de nekem mégis minőségibb szolgáltatást kell nyújtanom.
Elvégeztem egy passzívház-tervezői tanfolyamot is, pontosan azért, mert az energetikai igényesség is egyre fontosabb ügyfeleinknek.
Összegezve korábbi tapasztalataimat, és látva a passzívházépítés szakmai fogásait, nem volt kérdés, hogy egy újabb szintet meg kell lépni. Ahogy korábban a téglatechnológiánkat újítottuk meg a ragasztott tégla bevezetésével, aminek az építése során a habarcshézagból adódó fugák gyakorlatilag eltűntek, most a hőszigetelést kellett sorra venni.

A vastag szigetelések alkalmazása során még nagyobb a jelentősége annak, hogy ne maradjanak hőhidak a szerkezetben.

A hőhidak viszonylagosak. Tehát minél jobb egy szerkezet hőszigetelése, egy kis hőhíd annál nagyobb bajt okozhat. Ha más nem, egy esztétikai hibát okozó elszíneződés lehet a következmény a homlokzaton a hőhídasságnak. Így került sor arra, hogy egy Faddi F44 polisztirolvágó berendezést vettünk. Ezzel a passzívházépítésnél általános 20-25-vm vastag lapokat is gond nélkül vágjuk, mindig megfelelő szögben, méretpontosan. Kis gyakorlattal a segédmunkások milliméter pontos lapokat vágnak a mesterek keze alá. Mindezt úgy, hogy nem kell méricskélniük, mert a vágógép olyan segédskálával rendelkezik, hogy egyből, újabb mérés nélkül lehet vele vágni.
Az idei év során egyetlen műszaki ellenőri kifogást sem kaptunk a pontatlanul szabott lapok miatt. Az csak hab a tortán, hogy hulladék sem keletkezik annyi, mert minden elemet elsőre ki lehet vágni. A készülékhez megvettem az úgynevezett 3D adaptert is, amivel például a csüngő szarufákat lehet szépen körbeszabni.
Az építkezés környezete pedig össze sem hasonlítható a korábbi állapotokkal, ugyanis nem teríti be a júniusi hóesés a harmadik szomszédot is.


Mikor a szomszédok sorra érdeklődtek a szépen kivitelezett szigetelés iránt, akkor visszaigazolva láttam döntésem helyességét, hogy nem az árak pincébe süllyesztése a jó irány, hanem a minőségi munka feltételeinek megteremtése.

Azok az építtetők, akik azt gondolják, hogy jó nekik a megszokott színvonal, és a mesterek megoldják, ahogy tudják, továbbra is választhatják a hagyományos megoldásokat. Azonban akik azt szeretnék, hogy a nem olcsó anyagokból a maximumot kihozzák, már választhatnak. Miért javaslom, hogy vállalkozótársaim megvegyék ezt a készüléket? Mert akkor egyre inkább nyilvánvaló lesz a különbség az iparosok és kontárok között!

ÉPÍTEM A HÁZAM II.

 

Építem a házam  II.

Megszokhattuk, hogy egy sikeres produkciót megismételnek, felbuzdulva az első sikerén. Nos, ez nem egy ilyen eset. A második kötet önállóan is megállná a helyét! Én ma vettem meg, az első kötet mellé. Az "Építem a házam " szerzői kollektívája a megkezdett úton haladva, ismét rengeteg új információt rendszerbe foglalva készítette el immár a sorozat második kötetét. Az építtetők

számára is hasznos, hiszen a házépítés rejtelmeibe nem csak betekintést ad, hanem gyakorlati útmutatást is.A szakemberek számára segítség lehet, hogy a vevőik szemüvegén keresztül láthatják egy építtető napi dilemmáit. A könyvbe csak beleolvasva is ígéretes olvasmánynak tűnik. A könyv részletes ismertetésére egy külön blogbejegyzést szánok. Ha már most felkeltettem az érdeklődését, itt lehet többet olvasni róla, sőt akár meg is lehet rendelni!

 

JEGES MELLTARTÓVAL FUKUSIMA ELLEN

 

Jeges melltartóval Fukusima ellen

Joggal gondolhatnánk, már nem lehet új dolgot kitalálni. A Japánok erre rácáfoltak, és ismét kitaláltak valamit. Először is könyörtelenül leállították az atomerőműveiket. Ezt Fukusima után sem könnyű megtenni, egy olyan gazdaságban és egy olyan társadalomban, ahol talán a wc papír működik elektromos áram nélkül.

Ezzel azonban nem érték be, mert mindjárt megoldást kerestek a kánikula elektromos áram nélküli enyhítésére. Gondoltak volna Önök a hűtött melltartóra?Lehet, hogy ez egy vicc? Vagy talán ennyire tüzesek a japán hölgyek? Nem tudom. Egy biztos, a passzív megoldások kell előtérbe kerüljenek, mert nem tartható, hogy több ezerszeres ütemben használjuk energiaforrásainkat, mint ahogy azt a Teremtő részünkre elraktározta. Már csak aza kérdés, mivel hűtik a melltartót? Ahogy a jobb oldali hölgy arcát elnézem, a megoldás hatékony!

ÉPÍTŐANYAGIMPORT AFRIKÁBÓL, 1700 ÉVVEL EZELŐTT

 

Építőanyagimport Afrikából, 1700 évvel ezelőtt

Mindíg is fuvaroztak az emberek, de hogy pontosan mit, mennyit és honnan, azt csak elképzelni lehet. Most talán fény derül arra, hogy mit szállítottak a rómaiak Afrikából Európába építési célra, nem is régen, csak épp 1700 éve.

Ma már ott tartunk, hogy akár  a világ másik feléről szállítunk el dolgokat, akár építőanyagokat is. Ki gondolta volna, hogy Kínából Európába szállítanak csempét, Indiából díszítő és építőkövet? Persze, biztos nem jó ez így, legcélszerűbb a helyi anyagokat előnyben részesíteni, és csak a legszükségesebbet szállítani. Az ésszerűségnek kell felülkerekednie, mert a gyakorlat azt mutatja, hogy a fuvarozás még mindíg nagyon olcsó, ugyanakkor környezetszennyező. A termékek árának drágításakor jó alibi a fuvarozásra hibvcatkozni. Ha egy kamion százezer euró értékű áruval kersztülvágtat Európán 1300 euróért, akkor még messze vagyunk attól, hogy a gazdasági szükségszerűség vessen véget az értelmetlen fuvarozásnak.

Itt olvasható az eredeti cikk:

NAPKOLLEKTORT MINDEN TETŐRE!

 

Napkollektort minden tetőre!

Manapság egyre többen tudják, hogy a tetőre szerelt napkollektor a melegvizet adja, a napelem pedig áramot termel. Kis hazánkban egyre inkább támogatják ezeket az energianyerő megoldásokat. Most éppen napkollektorra lehet pályázni. Egy 4 fős háztartás

500 ezer forint befektetéssel, és 500 ezer forint támogatással nagyrészben a napenergiával meg tudja termelni a melegvizét. Érdemes nekifognib, mert a nakollektor pályázati kerete sajnos nem végtelen! A napkollektor telepítést, pályáztatást célszerű szakcéggel végeztetni. A megvalósítást  a pályázati kiírás szerint szükséges , hogy minősített cég végezze. Itt tájékozódhat a pályázati részletekről. 

A napkollektor az a beruházás, ami az épület műszaki, energetikai állapotától függetlenül is meg fog térülni, csak a  melegvizet kell használni! 

Ha segítséget szeretne kérni, itt megteheti!

 

Ha a képet megnézi, ezek a napkollektorok már sokkal szebbek mint pár évvel ezelőtt,  nincsenek randa csövek a  tetőn össze-vissza. Ja, és sokkal mefizethetőbbek. Hát igen, a tömegtermelés. Egy fontos információ még:csak minősített napkollektorhoz jár az állami támogatás!

HŐSZIGETELÉS JÓL ÉS ROSSZUL, PENÉSZ, HŐHÍD, ÉS HASONLÓ RÉMSÉGEK

 

Hőszigetelés jól és rosszul, penész, hőhíd, és hasonló rémségek

Hatalmas hőszigetelési hibák! Temérdek építési hibával lehet találkozni. Ezek közül az egyik leglátványosabb, amikor a hőszigetelés készül el rosszul. Rövid időn belül csúnya elszíneződések, penészfoltok hívják fel magukra a figyelmet. Pedig ezek a hibák elkerülhetőek lennének. Hogyan előzhetőek meg, és melyek a leggyakoribb hibák? Ez derül ki ebből a cikkből. Ahhoz, hogy jó munkát végezhessünk, először a hibalehetőségeket kell megismernünk.

Nem is olyan régen azt volt a gyakorlat, hogy az úgynevezett hőhidat elég megszakítani csak. 

Azaz egy akármilyen vékony hungarocellt, legyen az akár tévésdoboz, vagy bármilyen csomagolóanyagot a koszorú  elé betonoznak, és már meg is van oldva a hőhídproléma. Ez a gondolkodásmód bosszulja meg magát akkor, amikor egyre másra találunk penészfoltokat a régi és a sok esetben viszonylag új épületeken is. Nem kerülnek megfelelően méretezésre a hőszigetelések, mert bizony nagyon is számít  a vastagság! A hőszigetelést meg kell tervezni! Különösen akkor, ha addig nem fordítottak rá szinte semmi figyelmet.Ezen a képen egy legalább 40 éves családi ház látható, amelyik soha nem volt bevakolva. Így egyértelműen kiderül,hogy akkoriban a hőszigetelés és a hőhidasság, energetikai méretezés ismeretlen fogalmak voltak. Ezen  a házon az a hiba, hogy tulajdonképpen hőszigetelést sem látunk. 

Milyen hibák lehetnek még? Az 5 legggyakoribb hőszigetelési hibáról készítettem egy szakcikket. Arról írok, amit már nem mindíg lehet észrevenni az építkezés befejezése után.

Ezért olyan építésközbeni fotókat osztok meg önnel, amit nem sokan látnak. A hétköznapi emberek csak az eladó táblát látják a szép új házon....

Kérem az 5 legnagyobb hőszigetelési hiba című cikket! Egy mailt kell megadnia, és máris Önnél a levél, amelyben a hőszigetelési hibákról olvashat.

Az 5 legnagyobb hőszigetelési hibáról szeretnék olvasni, amit akár szakemberek is elkövetnek!

MiniCRM tanúsítvány